प्याराग्लाइड गर्दा भयो नराम्रो दुर्घटना। डोरी चुडेर यस्तो सम्म भयो

समाचार

प्याराग्लाइड गर्दा भयो नराम्रो दुर्घटना।डोरी चुडेर यस्तो सम्म भयो
मध्यप्रदेशको हनुवन्तिया जल-महोत्सवमा बुधवार साँझ एउटा ठूलो दु”र्घ”टनामा दुई व्यक्तिको मृ”त्यु भयो। यी दुवै घ”टनाहरू प्याराग्लाइडिंगको क्रममा दु”र्घटना हुने दु”र्घ”टना हुने कम्पनीका कर्मचारीहरू हुन् भनिन्छ।कलेक्टरले दुर्घटनामा मजिस्टरील जाँचको आदेश दिएका छन्। यस घ”ट”नाका कारण यहाँ पर्यटकहरुमा त्रास फैलिएको छ र सांसद गोवा भन्ने पर्यटकीयस्थलमा सुरक्षा व्यवस्थाको बारेमा पनि प्रश्न उठेको छ।

दु”र्घ”टना बुधवार साँझ भएको थियो जब सनसेट ईन्भेन्ट कम्पनीका दुई कर्मचारीले आकाशमा प्याराग्लाइडिंग चाल चलाएर पर्यटकहरूलाई लुक्न खोजिरहेका थिए।अ”चानक उच्च उचाइमा पछि, ग्लाइडर डोरी भाँ”चे र प्यारासुट खुलेन। त्यसपछि, ऊ भुइँमा लोटे।दु”र्घटना पछि, मानिसहरू ग्लाइडर खसेको छेउमा दगुरे। यसमा फसेका दुबै कर्मचारीहरूलाई ग्लाइडरको जा:ल का:टेर ठूलो समस्याका साथ हटाइयो

याे समचार पनि पढ्नुहोस्

नायीका स्वेता खड्का सामाजिक काममा पनि उत्तिकै सकृय छन् । उनले सिन्धुपाल्चोकमा माझी समुदायका लागि सामुहिक बस्ती निर्माण गरिरहेकी छन् । तर सो वस्ती निर्माणको काम अझै सकिएको छैन । उनले सामाजिक सञ्जालमा एक स्टाटस लेख्दै आफुलाई माझी बस्ती बनाउन आर्थिक सहयोग गर्छु भनेर आश्वासन दिएकाहरुले धोका दिएको बताएकी छन् ।

नायिका स्वेता खड्काले सन् २०७४ मै सिन्धुपाल्चोकमा एकीकृत माझी बस्ती निर्माण गर्ने घोषणा गरेकी थिइन्। त्यसका लागि उनले सामाजिक सञ्जाल मार्फत अभियान चलाइन् । देश विदेश गएर आर्थिक संकलनको काम गरिन् । केही दाताहरुले उनलाई सहयोग गर्ने बाचा गरे । तर त्यसरी बाचा गरेकाहरुले धोका दिएका कारण आफ्नो अभियान सफल हुन नसकेको उनको भनाई छ ।

स्वेता श्री फाउण्डेसनको तर्फबाट माझी बस्ती बनाउने घोषणा भएको थियो। तर हालसम्म पनि उक्त माझी बस्तीको निर्माण सम्पन्न भएको छैन। मंगलबार स्वेता खड्काले सिन्धुपाल्चोकको निर्माणाधीन माझी बस्ती ऋणमा रहेको जानकारी दिएकी छिन्। उनले यस बस्ती निर्माण सम्पन्न गर्न सहयोगको अपिलसमेत गरेकी छिन्।

धुर्मुस सुन्तली फाउन्डेसनले निर्माण गरिरहेको गौतमवुद्ध क्रिकेट रंगशालाको जस्तै अवस्था सिन्धुपाल्चोकको माझी बस्तीको भएको उनको भनाइ रहेको छ। उनले सहयोग गर्छु भन्नेले सहयोग नगरेपछि बस्तीको निर्माण कार्य अलपत्र परेको गुनासो गरेकी हुन्।

उनले लेखेकी छन् ‘धुर्मुस सुन्तली फाउण्डेशनु को झै हाम्रो पिंडा पनि उहि हो । निर्माणाधिन माझी बस्तीले पनि रिण बोकेर नै बसेकोछ । स्थानिय सरकार , सरोकारवाला निकाय तथा बिभिन्न दक्ताहरुलाई माझी बस्तिसंग जोडिदिने हाम्रो प्रयासमा धेरै मनकारी सहयोगीहरु भेटिनु भयो अनि आफ्नो क्षमता, दक्षता र गक्षले भ्याए सम्मको सहयोग गर्नु भयो ।

तर केहि यस्ता दाताहरु पनि भेटिए जस्ले सहयोग रकम बोल्नु भयो तर सहयोग उपलब्ध गराउनु भएन । हामिले कुनै जोर जबर्जस्ती नगरिकनै आफ्नै मनले, स्वस्तस्फुर्त रुपमा कबुल गर्नु भएको सहयोग प्रदान गर्नलाई आनाकानी गर्नेहरुको लिष्ट लामै छ । खैर , दान (धर्म र कर्म भनेको मनदेखी स्फुटन हुने कुरा हो । हामिले त सहयोगको अपिलसम्म गर्ने हो ,बलजफती गर्ने होईन ।

तथापी , आफ्नो प्रतिवद्दता र कटिवद्दतालाई भुलेर गरिवहरुको आशा र भरोशा माथी खेलवाड गर्नु भने पक्कै राम्रो होईन । पुरा गर्न नसक्ने(बाचा, पुर्ती गर्न नसक्ने (आस्वासन र दिन नसक्ने (सहयोगको कुनै अर्थ छैन । अत स् आफुलाई समाज सेवी को रुपमा चिनाउन कोही कसैको भरोशा माथी खेलवाड नगरौ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *