Shadow

नेपाल–भरत सिमाना खोल्नुपर्ने भन्दै स्थानीय ज’नप्रतिधिहरु ध’र्नामा
नेपाल–भारत सीमा नाका खोल्नुपर्ने माग राख्दै सर्लाही सदरमुकाम मलंगवास्थित स्थानीयहरुले सिमाना नजिकै पुगेर ध’र्ना दिएका छन् ।मलंगवा सोनवर्षा सीमा नजिकै बिहान ११ बजेदेखि दिउँसो १ बजेसम्म २ घण्टा ध’र्ना दिएका हुन् । भारतसँग सिमाना जोडिएका नगरपालिकाका मेयर, गाउँपालिकाका अध्यक्ष, प्रदेश सभा सदस्यहरु प्नि ध’र्नामा छन् ।चाडपर्व र विहेबारीको समयमा नाका ब’न्द हुँदा सीमा नजिकैका स्थानीयहरुको ज’नजीवन प्र’भावित भएको भन्दै उनीहरुले नाका खोल्नुपर्ने माग राख्दै ध’र्ना दिएका हुन् ।

सरकारलाई ध्यानाकर्षण गराउन धर्ना कार्याक्रमको आयोजना गरिएको सर्वपक्षीय जिल्ला सं’घर्ष समिति सर्लाहीका संयोजक एवं जिल्ला समन्वय समिति सर्लाहीका सभापति मेथुर चौधरीले जानकारी दिएका छन् ।चाडपर्वको समयमा सीमानाका ब’न्द हुँदा सीमा आसपासका बासिन्दाहरुको जनजीवन प्र’भावित भएको सभापति चौधरीले बताएका छन् । पटक पटक ना’गरिक समाजहरुले नाका खोल्नका लागि आ’ग्रह गर्दा कुनै सु’नुवाइ नभएपछि बाध्य भएर सं’घर्ष समिति बनाएर आ’न्दोलनमा उ’त्रिनु परेको चौधरीले गु’नासो गरे ।

‘सरकारले कोरोना म’हामारीको नाममा जनतालाई दुख दिने काम गरेको छ । धर्ना कार्यक्रमबाट कुनै सु’नुवाइ भएन भने आ’न्दोलनको अर्को चरणको कार्यक्रम गर्नेछौँ,’ चौधरीले बताए । सिमानाका खोल्यो भने कोरोना भित्रिने भन्दै सरकारले अ’घोाषित ना’काबन्दी गरेको प्रदेशसभा सदस्य अशोक यादवले आरोप लगाएका छन् ।मुख्य नाका खोल्यो भने कोरोना भि’त्रिन्छ भनेर सरकारले सीमा नाका ब’न्द गरेको छ । तर, प्रहरीको अगाडि नै चो’रबाटो भएर दिनहुँ हजारौं मानिस भारतबाट नेपाल र नेपालबाट भारत आवत जा’वत गरिरहेका छन् ।

तस्करहरु सामान ढुवानी गरिराखेका छन्, आलु प्याजका ट्रकहरु भित्री नै रहेको छ । अन्तर्राष्ट्रिय हवाइ उडान सधैं भइरहेको छ । यस्तो अवस्थामा कोरोना लाग्दैन । तर, सीमा नाका खा’ल्यो भने कोरोना भित्रिन्छ भन्दै सरकारले मधेशी स’मुदायसँग भे’दभाव गरेको छ,’ यादवले भने ।ध’र्नाबाट सुनुवाइ भएन भने क’डा आ’न्दोलन गर्न आफूहरु बा’ध्य हुने प्रदेशसभा सदस्य यादवले चे’तावनी दिएका छन् । यस्तै गोडैता नगरपालिकाका मेयर देवेन्द्र कुमार यादवले सरकार पू’र्वाग्राही भएर ना’का ब’न्द गरेको आरोप लगाए ।

साथै बिहेबारीको समयमा सीमा ब’न्द हुँदा कतिपय मानिसको बिहेबारी समेत रो’किएको उनीहरुको गु’नासो छ ।ध’र्ना कार्यक्रममा प्रदेशसभा सदस्य अशोक यादव, गौरी नारायण साह, उपेन्द्र सिंह कुशवाहा, हरिपूर्वा नगरपालिका मेयर सीयाराम राय, मलंगवा नगरपालिका मेयर निरसल साह, गोडैता नगरपालिका मेयर देवेन्द्र यादव, बलरा नगरपालिका मेयर अभय कुमार सिंह, पर्सा गाउँपालिका अध्यक्ष किसुनदेव राय लगायत नागरिक समाजका अ’गुवा, उद्योग वाणिज्य संघ मलंगवाका पदाधिकारीहरुको सहभागिता थियो ।अन्नपुर्ण पोस्ट

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *