फेरि मोरङ्गमा हेर्नुहोस् | प्रबिनकै झल्को दिने अर्को घ*ना | २ महिना पछि आज (भिडियो हेर्नुहोस्)

समाचार

फेरि मोरङ्गमा हेर्नुहोस् | प्रबिनकै झल्को दिने अर्को घ*ना | २ महिना पछि आज (भिडियो हेर्नुहोस्)

याे समचार पनि पढ्नुहोस्
चेलीहरु अब घरबाट बाहिर नि’स्किदा द’बिएर , आफुलाइ अ’सुरक्षित म’हसुस गर्दै आ’खिर कति दिन सम्म का’यर बनेर हि’ड्ने हो ?कति दिन सम्म ती न’रपि’चास ,रा’क्षसहरुको शि’कार भई ब’ला’त्कृ’त हुने हो ?कति दिन सम्म चे’लीको भो’टो फा’तिदै , ते’जाब आ’क्र’म’ण हुने हो ?

कति दिन सम्म छा’उपडी गो’ठमा बसी अ’काल मई ज्यान गु’माउने हो ?मा’इतीघरको आ’न्दो’ल’न’मा गु’न्जिएका ती ना’राहरु ले कहिले तिम्रा ती क’ठोर मन प’गालिदिन्छन ? फागुन २८ गते नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी “बि’द्रोही “लाइ आ’प’रा’धि’क सं’गठन भएको ठ’हर गर्दै प्र’तिबन्ध लगाएर के पायौ ?

जनता माझ रातो मु’कुन्दको आस्था को अ’पमान गर्दै भ्रस्टाचार , आफ्नो भुमि मि’चिंदा मौ’न रहने , एम सी सी जस्ता घा’तक स’म्जौता पा’रित गरि किन प’रच’क्रीहरु संग झु’क्छौ? ट’नकपुर बेच्ने ती द’लाल रा’ष्ट्रघा’तीहरुलाइ खोइ का’रबाही गरेको ?ट’नकपुरको सम्झौता अनुसार १० प्रतिशत फा’इदा नेपाललाइ भनि भारतले खो’इ देको ? झु’टो रा’ष्ट्रवादीको ना’टक गर्दै , लिपुलेक का’लापानी लाइ नेपालको न’क्शामा को’र्दैमा हाम्रो भु’मि फिर्ता आउदैन।

देश अहिले गु’टको भेला गर्ने , चु’टकिला , उखानहरु भन्दै हसाउने र कुरा अनुसार विकाश क’छुवा गतिमा लै’जाने रो’गले ग्र’सित छ। “पानी जहाज , रेल , घर घरमा ग्या’सको पा’एप “जस्ता सपनाहरु दिउसै जनतालाई स’पना देखाइदै छ। दिनहु ४० हजारहरु विदेश प’लायन रो’जगार र प’दाईका निम्ति आफ्नो परिवार र देशलाइ माया मार्’छन्। अन्त्यमा स्वदेश फर्कदा ती परदेशमा पसिना चु’हाएर परिवार पाल्ने छोरा, छोरि र बुवा आमा बा’कशमा फ’र्किदा नेपाल आमाको त्यो आ’सु कहिले सम्मलाइ ?स्वदेश मा जनतालाई रोजगार दिई परदेश जाने च’लन को अन्त्य कहिले हुन्छ ?बैठकमा गृहमन्त्री बादलले सांसद सोमप्रसाद पाण्डे नेतृत्वको वार्ता समितिले वार्तामा ल्याउन गरेको झु’टो प्रयास, वि’प्लव स’मूहका पछिल्ला ग’तिविधि, ए’नसेल लगायतका स्थानमा भएको ब’म ’विस्फो’ट र चन्द आ’तंकबारे भन्दै जनता सामू नराम्रो बनाउन खो’जिएको

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *