Shadow

Tika Sanu & Krishna Kadel: इन्द्रेणीमै च’र्को वि’वादको भिडियो । टीका सानू मिडियामा । Indreani Tika Sanu

Tika Sanu & Krishna Kadel: इन्द्रेणीमै च’र्को वि’वादको भिडियो । टीका सानू मिडियामा । Indreani Tika Sanu
याे समचार पनि पढ्नुहोस्

प्रधानमन्त्रीको सरकारी निवास बालुवाटारमा ओली र प्रचण्डबीच भेटवार्ता भएको हो। प्रधानमन्त्रीका प्रेस संयोजक सूर्य थापाका अनुसार दुई अध्यक्षबीच बालुवाटारमा छलफल भएको हो।

अध्यक्षद्वयको भेटमा मंसिर २८ गतेका लागि बोलाइएको स्थायी समिति बैठकका विषयमा केन्द्रित छलफल भएको छ। कात्तिक २२ गते प्रचण्डसहितका पाँच सचिवालय सदस्यले सचिवालय बैठक बोलाउन माग गर्दै ओलीलाई दुई पन्ने पत्र बुझाएपछि नेकपामा पत्र शृङ्खला नै चलेको थियो। त्यसपछि अध्यक्षद्वयबीच अदानप्रदान भएका पत्र सार्वजनिक भएपछि नेकपाको पछिल्लो विवाद उत्कर्षमा पुगेको थियो।

नेकपा सचिवालय बैठकमा कात्तिक २८ गते कार्यकारी अध्यक्ष प्रचण्डले १९ पृष्ठको राजनीतिक प्रतिवेदन पेश गरेपछि विवाद चर्किदै आएको छ। ओलीले प्रचण्डको उक्त प्रस्तावलाई ‘आरोप–पत्र’को संज्ञा दिँदै मंसिर १३ गते ३८ पृष्ठको राजनीतिक प्रतिवेदन पेश गरेका छन्।

अध्यक्षद्वयबीच आदानप्रदान भएका पत्र र राजनीतिक दस्तावेजले सचिवालयमा विवाद उत्पन्न भएपछि कात्तिक २१ गते स्थायी कमिटी बैठकमा पत्र र राजनीतिक दस्तावेज प्रस्तुत भएका छन्। सबै स्थायी कमिटी सदस्यलाई अध्ययनका लागि राजनीतिक दस्तावेज वितरण गरेर पहिलो बैठक सम्पन्न भएको छ। उक्त बैठकमा अध्यक्ष ओली भने उपस्थित भएनन्। ओलीले प्रचण्डले कात्तिक २८ गते पेश गरेको राजनीतिक प्रतिवेदन फिर्ता लिनुपर्ने माग गरेका छन्। प्रधानमन्त्रीले लिखित पत्र नै पठाएर बैठकमा जानकारी नहुने औपचारिक जानकारी गराएका थिए । स्थायी कमिटी बैठकमा ओलीको पत्रलाई सचिवालय सदस्य एवम् उपप्रधानमन्त्री ईश्वर पोखरेलले वाचन गरेका थिए ।

अध्यक्षद्वयबीच आदानप्रदान भएका पत्र र राजनीतिक दस्तावेजले सचिवालयमा विवाद उत्पन्न भएपछि कात्तिक २१ गते स्थायी कमिटी बैठकमा पत्र र राजनीतिक दस्तावेज प्रस्तुत भएका छन्। सबै स्थायी कमिटी सदस्यलाई अध्ययनका लागि राजनीतिक दस्तावेज वितरण गरेर पहिलो बैठक सम्पन्न भएको छ। उक्त बैठकमा अध्यक्ष ओली भने उपस्थित भएनन्। ओलीले प्रचण्डले कात्तिक २८ गते पेश गरेको राजनीतिक प्रतिवेदन फिर्ता लिनुपर्ने माग गरेका छन्।

प्रधानमन्त्री ओलीलाई भेट्न ११ बजेपछि प्रचण्ड बालुवाटार पुगेका थिए । दुई अध्यक्षबीच करिब डेढ घण्टा छलफल भएको छ । बीचमा प्रधानमन्त्री ओली र प्रचण्डबीच भेटवार्ता ठप्प भएको थियो । कात्तिक २५ गतेपछि मंसिर २० गते मात्र अध्यक्षद्वयबीच एक्लाएक्लै छलफल भएको थियो । स्थायी कमिटी बैठक सुरु भएपछि दुई अध्यक्षबीच भएको बुधबारको भेटलाई महत्वका साथ हेरिएको छ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *