Shadow

रमेश प्रशाईकाे बिवाहमा एकासी रवी लामीछाने आउँदा माहाेल बिग्रीयाे र कलपनाकाे धमाकेदार डान्स ।।

रमेश प्रशाईकाे बिवाहमा एकासी रवी लामीछाने आउँदा माहाेल बिग्रीयाे र कलपनाकाे धमाकेदार डान्स ।।
याे समचार पनि पढ्नुहोस् र सेयर गराै

आइतबारको बैठकमा ओलीको पत्र पढेर पोखरेलले सुनाएपछि प्रचण्डले लामो सम्बोधन गरे । मुलतः पाँच प्रष्टोक्ति दिएका प्रचण्डको सम्बोधन सुनेपछि ओली पक्षका नेताहरु केही उत्साहित देखिएका छन् । प्रचण्डले स्थायी कमिटी बैठकको एजेण्डा आन्तरिक किचलो भएको जानकारी गराएपछि यो पक्ष उत्साहित देखिएका हुन् । उनीहरुका अनुसार, प्रचण्डले सचिवालयमा पेश गरिएको पत्रमात्रै कार्यसूची भएको र त्यसमाथि मात्र छलफल हुने भनेनन् ।

स्थायी कमिटी सदस्य एवं गण्डकी प्रदेशका मुख्यमन्त्री पृथ्वीसुब्बा गुरुङ दुई अध्यक्षकै पत्रहरु बैठकको कार्यसूची नबनेको तर्क गर्छन् । ‘प्रचण्ड कमरेडले आन्तरिक किचलो नै छलफलको कार्यसूची हो भन्नु भएको छ । यसले पार्टी विवाद समाधानतर्फ गएको रुपमा मैले बुझेको छु’, गुरुङले भने ।

केपी ओलीकै उपस्थितिमा प्रचण्डले आइतबारको बैठक बालुवाटार नभएर केन्द्रीय मुख्यालयमा बस्ने प्रस्ताव गरेका थिए । तर, आइतबार ओली भने अनुपस्थित भए । स्थायी कमिटी सदस्य गुरुङ भन्छन्, ‘प्रचण्डको पत्रमाथि छलफल हुने बैठकमा आउँदिनँ भन्नुभएको हो, सायद अब आउनुहुन्छ ।’

गुरुङको भनाइलाई आधार मान्ने हो भने ओली मंसिर २८ मा बोलाइएको स्थायी कमिटीको बैठकमा सहभागी हुने सम्भावना छ । योबीचमा अनौपचारिक छलफल पनि हुने भएकाले सहमति जुट्न सक्ने नेताहरुको बुझाइ देखिन्छ ।

आइतबारको स्थायी कमिटीले एक साता बैठक रोक्ने प्रस्ताव महासचिव विष्णुप्रसाद पौडेलले राख्नुले पनि यो बीचमा अनौपचारिक छलफल हुनसक्ने र ओली सहभागी हुने बातावरण बन्न सक्ने एक स्थायी कमिटी सदस्य बताउँछन् । महासचिव पौडेल ओलीनिकट नेता हुन् ।

त्यसो त शनिबारको बैठकमा ओली आउनु अगाडि पनि प्रचण्डसँग एक्लाएक्लै कुराकानी भएको थियो । ती नेता भन्छन्, ‘केपी ओली कमरेडलाई स्थायी कमिटी बैठकबाट न्याय पाउँछु भन्ने बुझाइ होला । यसअघि पनि स्थायी कमिटी बैठकले नै उहाँलाई जोगाएको थियो ।’

आइतबारको बैठकले मंसिर २५ मा बोलाइएको केन्द्रीय कमिटी बैठक पुस १ मा सारेर ओलीमाथि दबाव बढाउने प्रयास कायमै राखेको देखिन्छ । ओलीले स्थायी कमिटीमा अनुपस्थित रहे पनि पत्र लेखेर आफ्नो अडान कायम रहेको सन्देश दिएका त छन् । तर, उनी बैठकमा नजानेमा एक्लो नेता बनेका छन् ।

मन्त्रिपरिषद् पुनर्गठन, राजदूतहरुको सिफारिस, कर्णाली प्रदेशका मुख्यमन्त्री विरुद्ध अविश्वासको प्रस्तावलगायतका निर्णयमा असन्तुष्टि जनाउँदै प्रचण्ड सहित बरिष्ठ नेता झलनाथ खनाल, बरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपाल, उपाध्यक्ष वामदेव गौतम र प्रवक्ता नारायणकाजी श्रेष्ठको गठबन्धन बनेको छ । नौ मध्ये पाँच जना एकातिर उभिएकाले ओली सचिवालय बैठकको औचित्य नभएको बताउने गरेका छन् ।

स्थायी कमिटीमा प्रचण्ड र माधव नेपाल पक्षकै बहुमत हुन्छ । तर, सचिवालयभन्दा यो कमिटीका नेताहरुले ‘ग्रे एरिया’ राखेर मत राख्नेमा ओली पक्ष आशावादी देखिन्छ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *