Shadow

बाउछोरीको सम्बन्धबारे बोले सपना,अनावश्यक टिप्पणी भएको भन्दै पोखिन गुनासो कानुनी उपचार खोज्ने चेता”वनी

बाउछोरीको सम्बन्धबारे बोले सपना,अनावश्यक टिप्पणी भएको भन्दै पोखिन गुनासो कानुनी उपचार खोज्ने चेतावनीयाे समचार पनि पढ्नुहोस्

सुन्दर दे’खिन अनुहार राम्रो भएर मात्रै हुँदैन। अनुहारका साथै हातगोडाको हे’रचाहमा उत्तिकै ध्यान दिनुपर्छ । चिसो मौसममा त छाला झन् ख’स्रो हुन्छ। धेरैको ध्यान अनुहारको खस्’रोपन ह’टाउनेतिर मात्र जान्छ। हातको छालामा भएको खस्’रो कम गर्न त्यति ध्यान दिइँदैन । तर हातको हे’रचाह र न’रमपनमा उत्तिकै विचार पुर्यानुपर्छ। जाडोमा हात नरम बनाउन केही घ’रेलु वि’धि अ’पनाउन सकिन्छ। -दैनिक चिसो पानीमा हात खे’लाउनासाथ लो’सन प्रयोग गर्नुपर्छ । यसले हातलाई न’रम बनाउनुका साथै छालालाई च’म्किलो पनि बनाउँछ।

-राति सुत्नुअघि छालामा क्रि’म बे’स मो’स्चराइजर लगाउनु उपयुक्त हुन्छ । यसो गर्दा त्रिम हातमा राम्ररी बस्छ। -नु’हाउने समयमा हातमा तेल वा क्रि’म लगाउनु पर्छ । नु’हाएपछि शरीरमा ब’डी लो’सन या क्रि’म लगाउनाले छालालाई नरम बनाउँछ । -प्रयोग गर्ने तेल तिल या जै’तुनको रो’ज्नु राम्रो हुन्छ । छाला धेरै फु’स्रो छ भने ब’दामको तेल त’ताएर लगाउन सकिन्छ। शरीरभर मा’लिस गर्न पनि सकिन्छ। -एक चम्चा तिलको तेल, एक चम्चा ब’दामको तेल तथा एक चम्चा गहुँको तेलको मि’श्रण बनाएर हात तथा न’ङमा दैनिक लगाउँदा फा’इदा हुन्छ।

राति सुत्नुअघि छालामा क्रि’म बे’स मो’स्चराइजर लगाउनु उपयुक्त हुन्छ । यसो गर्दा त्रिम हातमा राम्ररी बस्छ। -नु’हाउने समयमा हातमा तेल वा क्रि’म लगाउनु पर्छ । नु’हाएपछि शरीरमा ब’डी लो’सन या क्रि’म लगाउनाले छालालाई नरम बनाउँछ । -प्रयोग गर्ने तेल तिल या जै’तुनको रो’ज्नु राम्रो हुन्छ । छाला धेरै फु’स्रो छ भने ब’दामको तेल त’ताएर लगाउन सकिन्छ। शरीरभर मा’लिस गर्न पनि सकिन्छ। -एक चम्चा तिलको तेल, एक चम्चा ब’दामको तेल तथा एक चम्चा गहुँको तेलको मि’श्रण बनाएर हात तथा न’ङमा दैनिक लगाउँदा फा’इदा हुन्छ।

-बे’सन, दही र बेसारलाई मि’लाएर बनाएको पे’स्ट हातमा लगाएर २० मिनेटपछि ह’लका स्क्र’ब गरेर हटा’उँदा पनि हात न’रम हुन्छ। -ख’स्रो छालाका लागि दुई चम्चा सु’र्यमुखी तेल, दुई चम्चा कागतीको रस र एक चम्चा चिनी मि’लाएर बनाएको पेस्ट लगाएर १५ मिनेटपछि वि’स्तारै स्क्र’ब गर्दा राम्रो हुन्छ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *