Shadow

“दुबै हात नचलेपछि यसरी खुट्टालेनै लेखेर स्कुल टप नेपालमै,हिड्न पनि सक्दैनन् (हेर्नुस् भिडियो )”

“दुबै हात नचलेपछि यसरी खुट्टालेनै लेखेर स्कुल टप नेपालमै,हिड्न पनि सक्दैनन् (हेर्नुस् भिडियो )”

कुनै दृढ इच्छाशक्ति र संकल्प भए जस्तोसुकै अवस्थाको सामना गरि लक्ष्यसम्म पुग्न सकिन्छ भन्ने कुराको जालन्त उदाहरण दिएका छन् गुल्मिका एक होनहार बालकको ।उनले आफ्नो अशक्ततलाई कहिले बोझ सम्झेनन् आफुसग जे छ त्यसैमा सन्तुष्ट रहे ।

गुल्मिको छत्रकोट गाउपालिका वडा नं ४ दिगामका सान्ता कंडेल र लक्ष्मण कंडेलका १४ बर्षिय छोरा ऋिषिराम कंडेल आफ्नो शरिरले आफुलाई ढगे पनि आफ्नो इच्छाशक्तिले जस्तोसुकै चुनौतिलाई पनि किनारा लगाएर आफुले चाहेको पाउन सकिन्छ भन्ने उनी गतिलो उदाहरण हुन् ।

जन्मजात आफ्ना दुबै हात गुमाएका कंडेलले स्थानिय श्रि माध्यमिक बिद्यालयमा कक्षा ६ मा अध्ययन गर्दछन् ।उनी हिड्न डुल्न समेत सक्दैनन्।उनी कुनै पनि सशक्त बिद्यार्थीभन्दा बिल्कुल पनि कम छैनन् ।ऋिषिरामले आफ्नो शरिरको एउटा मात्रै खुट्टा जुन चल्दछ त्यसैले लेखेर कहिले स्कुल टप नै गरे त कहिले दोस्रो र तेस्रो विभिन्न समयअवदिमा भै रहे ।

आफ्ना दुबै हातहरु अशक्त भएपनि आफुलाई त्यस्तो अनुभुत नहुने र मेरो एउटा खुट्टानै हात हो भन्दै उनी बताउँछन् ।उनको मस्तिष्क पनि उस्तै तेजिलो छ उनले एकपटक मात्रै हेरेभने सबै याद भैहाल्छ त्यति मात्रै हैन उनले एकदमै राम्रो चित्र पनि कोर्छन् ।

हेर्नुस् भिडियो सामाग्री

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *